Sezon letni czas start – czyli jak przygotować samochód po zimie !

 

Mycie samochodu – jak zrobić to dobrze ?


Gdy na dworze mróz, niewielu kierowców decyduje się na mycie samochodu. Wówczas pozostałości soli i brud pozostające na lakierze przez wiele tygodni stają się ciężkie do usunięcia. Dla takich przypadków idealnie sprawdzi się mocniejsza chemia samochodowa –szampon samochodowy, który dzięki silnemu i skoncentrowanemu składowi bez problemu poradzi sobie ze starymi zabrudzeniami po zimie. Szampony samochodowe wzbogacone są o dodatkowe substancje konserwujące, które zabezpieczają powierzchnie lakieru i chronią go.

 

 

 

Wosk – inwestycja w długotrwały połysk !


Po dokładnym umyciu samochodu i pielęgnacji lakieru efekt połysku bardzo cieszy nasze oko. Aby dłużej utrzymać ten efekt warto zastosować wosk samochodowy.
Prawidłowa aplikacja produktu zapewnia nie tylko ładny wygląd, ale także doskonałe zabezpieczenie woskowanej powierzchni przed panującymi warunkami atmosferycznymi.

 

 

Opony – wymiana, czyszczenie i konserwacja.


Jeśli nie jesteśmy posiadaczami opon wielosezonowych, to po zimie powinniśmy opony zimowe wymienić na letnie. Gwarantuje to lepszą przyczepność samochodu i zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Po wymianie warto dokładnie wyczyścić opony i felgi,  co pozytywnie wpływa na walory estetyczne.
By uzyskać najlepsze efekty warto zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty do czyszczenia opon oraz płyn do czyszczenia felg. Dzięki tym produktom felgi będą lśnić, a opony uzyskają głęboką, intensywną czerń.

Dodatkowo, w samochodzie warto mieć zestaw naprawczy do kół na wypadek „awarii”. odobnie jak w przypadku apteczki – posiadanie kamizelki odblaskowej w samochodzie nie jest obowiązkowe, ale konieczne już jej noszenie po zmroku poza terenem zabudowanym oraz w niektórych krajach UE. Warto więc jest posiadać co najmniej jedną, a najlepiej taka ilość ile miejsc w samochodzie. Odpowiednio ubrana osoba jest widoczna z daleka i nie stwarza zagrożenia, co jest niezwykle ważne na drodze.

 

Sprawdzenie oświetlenia i akumulatora !


Podczas zimy często spotykanym zjawiskiem jest rozładowanie akumulatora. Jeśli tak się zdarza, kierowcy decydują się od razu na jego wymianę bądź naprawę usterki. Wówczas po sezonie są spokojni o swoje „baterie:.
Jeśli nie mamy usterek w trakcie trwania sezonu zimowego, warto po jego zakończeniu sprawdzić stan naładowania akumulatora i w razie potrzeby wymienić go na nowy.

Aby bezpiecznie wjechać w letni sezon, należy pamiętać również o oświetleniu pojazdu. Upewnijmy się, że każde światło w naszym samochodzie jest sprawne przed ruszeniem w drogę. Warto również zaopatrzyć się w zestaw awaryjnych żarówek, by w razie awarii móc wymienić je od razu.

 

Wycieraczki – bo w lecie też czasem pada 😊Wymianę wycieraczek samochodowych zaleca się przeprowadzać dwa razy w roku. Przed sezonem zimowym i po nim, gdyż panujące wówczas warunki nie sprzyjają delikatnym piórom wycieraczek i mogą ulegać uszkodzeniu.

Istnieją dwie opcje: możemy standardowo wymienić wycieraczki lub skorzystać z nowego, bardzo wygodnego rozwiązania jakim jest regenerator – czyścik do wycieraczek. Dzięki temu urządzeniu możemy aż trzykrotnie wydłużyć żywotność wycieraczek samochodowych w zaledwie 30 sekund.


 

 

Czyszczenie wnętrza – czyli komfortowa jazda samochodemCzęsto w zimę nie mamy czasu ani ochoty tak dbać o samochód jak to ma miejsce gdy robi się ciepło. Po sezonie zimowym warto więc dokładnie wyczyścić i zakonserwować wnętrze naszego samochodu.
Odpowiednio dobrane kosmetyki samochodowe nadadzą piękny i trwały wygląd wnętrza pojazdu.

 

 

Klimatyzacja – skuteczne chłodzenie bez nieprzyjemnego zapachuGdy na dworze robi się ciepło rezygnujemy z ogrzewania i coraz częściej chłodzimy się za pomocą klimatyzacji.
Aby po sezonie zimowym bezpiecznie odkręcić nawiewy, bez nieprzyjemnej niespodzianki, warto od razu  przystąpić do procesu czyszczenia układu klimatyzacji za pomocą przeznaczonych do tego produktów.

Warto pamiętać, że zaniedbanie czystości klimatyzacji może mieć poważne skutki dla naszego zdrowia.

 

 

Zapach samochodowy – idealne wykończenie pielęgnacji samochodu !Aby w pełni korzystać z komfortu jazdy samochodem warto zaopatrzyć się w odświeżacz powietrza, który neutralizować będzie nieprzyjemnie zapachy i zastąpi je przyjemnym, wybranym przez nas zapachem. Występują one obecnie w różnych formach – zawieszek, wtyczek do kratki wentylacyjnej czy też w formie puszki. Warto wybrać nie drażniący, przyjemny dla nas zapach, z możliwością regulacji intensywności zapachu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl