Dlaczego światła samochodowe LED są lepsze od ksenonów? 0Witajcie! Ten blog to idealna lektura dla miłośników motoryzacji i osób zainteresowanych bezpieczeństwem na drodze. Dzisiaj skupimy się na istotnym elemencie każdego pojazdu - lampach samochodowych.

Lampy samochodowe są nie tylko estetycznym elementem designu pojazdu, ale przede wszystkim odgrywają kluczową rolę w naszym bezpieczeństwie na drodze. Odpowiednie oświetlenie pojazdu ma ogromny wpływ na widoczność kierowcy oraz widoczność pojazdu dla innych uczestników ruchu. W trudnych warunkach atmosferycznych, na przykład podczas deszczu, mgły czy po zmroku, dobre oświetlenie może stanowić różnicę między bezpiecznym dojazdem do celu, a niebezpiecznym zdarzeniem drogowym.

Na wielu forach internetowych często poruszany jest temat różnicy pomiędzy żarówkami ksenonowymi oraz LED-owymi – które stanowią lepsze wyposażenie pojazdu. Dzisiaj odpowiemy sobie na to pytanie.


 
Technologia


 

 

 

 

 

Xenon:

Lampy ksenonowe wykorzystują gazowy układ wyładowczy, w którym prąd elektryczny przepływa przez gaz szlachetny - ksenon. Proces ten generuje intensywne światło białe, które jest znacznie jaśniejsze niż tradycyjne żarówki halogenowe.

 

LED:

Diody elektroluminescencyjne (LED) są półprzewodnikowymi źródłami światła. Działają na zasadzie emisji fotonów podczas przepływu prądu przez półprzewodnik, co powoduje generowanie światła. W światłach LED jest wiele małych diod, które współpracują, aby stworzyć jasne i skierowane światło. Nasze lampy LED generują moc na poziomie 20000 lumenów (jedna po 10000 lumenów).

 

Jasność i wydajność


 

 

 

Xenon:

Światła ksenonowe są znane ze swojej bardzo wysokiej jasności i wydajności. Emitują intensywne, białe światło, które jest zbliżone do światła dziennego, co pozwala kierowcom lepiej dostrzegać drogę i otoczenie w nocy. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami halogenowymi, światła ksenonowe są zazwyczaj jaśniejsze i zużywają mniej energii.

 

LED:

Światła LED również charakteryzują się wysoką jasnością oraz wydajnością, większą od świateł ksenonowych. Technologia LED jest bardziej energooszczędna niż xenon i tradycyjne żarówki halogenowe. LED-y mają także dłuższą żywotność, co oznacza, że wymagają rzadszej wymiany. Nasze LED-y EM Automotive dzięki zastosowaniu diod LED z koreańskimi chipami CSP 7545, wytrzymałej konstrukcji i zaawansowanemu systemowi chłodzenia mogą pochwalić się ogromną trwałością. Dodatkowo rzeczywista moc 50W pozwala na wygenerowanie dużej ilości światła, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

 

 

 

 

 

Czas reakcji


 

 


Xenon:

Światła ksenonowe wymagają pewnego czasu, aby osiągnąć pełną jasność po włączeniu. W związku z tym mogą mieć krótki opóźniony czas reakcji, co może być istotne w niektórych sytuacjach, takich jak nagłe hamowanie na drodze.

 

LED:

Diody LED natychmiast osiągają pełną jasność po włączeniu, co sprawia, że reagują szybciej na zmiany w oświetleniu, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze.


 

Żywotność:


 

 

Xenon:

Żywotność lamp ksenonowych jest zazwyczaj dłuższa niż w przypadku tradycyjnych żarówek halogenowych, ale nieco krótsza niż w przypadku LED.

 

LED:

Diody LED mają bardzo długą żywotność w porównaniu z lampami ksenonowymi i tradycyjnymi żarówkami halogenowymi. Często mogą działać przez dziesiątki tysięcy godzin bez konieczności wymiany, co jest ogromnym plusem dla tych lamp.

 

Obie technologie - Xenon i LED - mają swoje zalety i są znacznie bardziej efektywne niż tradycyjne żarówki halogenowe. Wybór między nimi zależy od preferencji kierowcy, jego budżetu, a także priorytetów dotyczących jasności, szybkości reakcji i energooszczędności. Obecnie większość nowoczesnych samochodów wyposażona jest w technologię LED lub ksenonową, co znacząco poprawia widoczność na drodze i zapewnia bezpieczniejsze podróżowanie w nocy. Jednak bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wybór żarówek LED, gdyż to one, posłużą nam przez dużo większą ilość czasu, dzięki swojej żywotności, oraz są dużo bezpieczniejsze przez swój błyskawiczny czas reakcji.

 

 

 

 

 

Żarówki LED EM Automotive cechują się wysoką odpornością na drgania, ogromną mocą światła oraz dwururkowym systemem chłodzenia z czystej miedzi i ulepszonym wentylatorem. Dodatkowo wyposażone są one w system CANBUS –umożliwia bezproblemowe wykrywanie żarówki przez system elektryczny samochodu, eliminując ryzyko pojawienia się fałszywych informacji o spalonej żarówce.

Powszechnie używana podstawa typu PK32D-2(D1S) umożliwia zamocowanie w wielu modelach samochodów. Wszystko to sprawia, że żarówka LED EM Automotive jest najlepszym wyborem.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem materiału, w którym znajdziesz m.in.:

proces wymiany żarówki ksenonowej na LED-ową oraz porównanie ich działania

link do materiału znajdziesz poniżej


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl